Warsztat psychodramy: „Moje role w życiu”


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Warsztat psychodramy: „Moje role w życiu”

„Zagraj siebie samego takim, jakim nigdy nie byłeś,
Tak, byś zaczął być takim, jakim mógłbyś być”.
Jakub Levi Moreno

Każdy z nas pełni w życiu wiele różnych ról. Dotyczy to rodziny, gdzie kobieta może być np. córką, siostrą, żoną, matką, babcią; wykonywanej pracy np. pracownik, pracodawca, klient, pacjent; miejsca w społeczeństwie np. prezydent, sędzia, lekarz, ksiądz.

Z czasem te role się zmieniają, np. dziecko staje się dorosłym. Zdarza się, że dochodzi do zamiany ról i opiekun staje się podopiecznym i na odwrót, podopieczny staje się opiekunem. Bywa, że dochodzi do sytuacji, w których ludzie są w podwójnych, krzyżują się w rolach np. gdy w firmie żona jest szefem swojego męża.

Jak odnaleźć się w rolach życiowych? Jak w nie dojrzale wchodzić i realizować siebie? Jak się w nich nie pogubić i nie krzywdzić siebie oraz innych ludzi?

Postaramy się znaleźć odpowiedź na te pytania i dylematy przy pomocy psychodramy. Jest to metoda, która pozwala przyjrzeć się sobie w różnych rolach. Można doświadczyć zmiany roli oraz siebie w zupełnie innych, nieznanych dotychczas rolach.

Dla kogo?
Warsztat szczególnie adresowany jest do wszystkich zainteresowanych własnym rozwojem, pracą nad rozwojem innych (psychologów, pedagogów, nauczycieli), a także do osób zajmujących się pomaganiem (lekarzy, pielęgniarek, psychoterapeutów, terapeutów uzależnień, fizjoterapeutów).

Korzyści z udziału

Obok refleksji na temat ról życiowych, uczestnik będzie mógł poznać czym jest psychodrama. Zajęcia będą obejmować część teoretyczną, w której m.in. wyjaśnimy w jaki sposób odbywa się psychodrama oraz w czym ta metoda może pomóc. W części praktycznej będzie okazja doświadczenia psychodramy na żywo. Istnieje możliwość specjalistycznego szkolenia w metodzie, przy Polskim Instytucie Psychodramy.

Zgłoszenia: mgr Irena Sikora-Mysłek 514 600 222, e-mail: opieka@hospmed.com.pl

Osoby prowadzące:
Monika Wiktor – psychiatra, psychoterapeuta certyfikowany, trener psychodramy
Dr Tomasz Knop – psychoterapeuta, lider psychodramy

Rozpoczęcie warsztatów uzależnione jest od ilości zgłoszeń uczestników

Proponowany termin rozpoczęcia warsztatów psychodramy „Moje role w życiu” – styczeń/luty 2017r.